Działka pod budowę domu - Grunt Deweloper
15895
page-template-default,page,page-id-15895,page-child,parent-pageid-15816,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Działka

Skontaktuj się z nami

Grunt Deweloper
ul. Piłsudskiego 74
50-020 Wrocław
tel. 71 750 18 05
kom. 574 531 909
biuro@gruntdeweloper.pl

DZIAŁKA

Działka to najważniejszy atut wymarzonego domu oraz decyzja która znacząco wpływa na wybór projektu.

Poniżej przedstawiamy najistotniejsze kryteria przy wyborze działki.

 

Lokalizacja działki

Działki w lepszej lokalizacji, posiadające dojazd drogą asfaltowy i bliski dostęp do  mediów będą droższe i odwrotnie. Warto zwrócić szczególną uwagę gdy cena działki jest podejrzanie niska. Należy sprawdzić jakie są projekty inwestycyjne planowane w okolicy działki.

 

Kształt i rozmiar działki

Optymalny kształt działki to kwadrat lub prostokąt o min. szerokości 15 m; najmniejsza powierzchnia działki budowlanej dla domów jednorodzinnych to 500 m2.

 

Dostęp do mediów

Rozwiązaniem idealnym jest posiadanie takich mediów jak energia elektryczna, kanalizacja, woda, gaz na terenie działki, ale w praktyce rzadko się to zdarza. Do rozpoczęcia budowy potrzebny jest prąd, pozostałe media organizowane są w trakcie procesu budowy.

 

Widoczne i niewidoczne instalacje 

Warto także sprawdzić czy przez działkę przebiegają widoczne lub niewidoczne, podziemne lub naziemne instalacje, które mogę mieć wpływ na posadowienie budynku na działce.

 

Sprawdzenie MPZP

Konieczne przy zakupie działki budowlanej jest sprawdzenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego na którym znajduje się działka, tam znajdują się informację o drodze dojazdowej do działki, powierzchni zabudowy, ilość możliwych kondygnacji, kąt dachu czy  możliwość zbudowania domu o tzw. nowoczesnej architekturze z dachem płaskim.

 

Indywidualne warunki zabudowy 

Jeśli działka jest na terenie gdzie nie ma MPZP , należy wystąpić do Urzędu Gminy o wydanie warunków zabudowy. Są one ustalane indywidualnie dla danego projektu. Warunki zabudowy mogą zdeterminować rodzaj i styl wybranego projektu domu.

Jeżeli chcą się Państwo poradzić w zakresie działki budowlanej zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem dzialka@gruntdeweloper.pl lub telefonicznie pod nr telefonu podany na stronie.