Poradnik - Grunt deweloper
16472
page-template-default,page,page-id-16472,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Poradnik

Co zawierają podane ceny?

Podana cena jest ceną brutto wybudowania domu w standardzie deweloperskim. Nie obejmuje ona indywidualnych kosztów zakupu działki budowlanej. Oferta obejmuje koszty związane z przygotowaniem procesu budowy (pozwolenia, dokumentacja geodezyjna, projekt przyłączy mediów), budową domu (nadzór kierownika budowy, prowadzenie dokumentacji budowlanej, wywóz nieczystości), a także z zakończeniem procesu budowy (dokumentacja odbiorowa, złożenie dokumentów w PINB).

 

Czy w końcowym etapie budowy cena za dom może się zmienić?

Nie, naszym Klientom dajemy gwarancję niezmiennej ceny. Nie dopłacisz za dodatkowy metr ani za wzrost ceny materiałów budowlanych itp.

 

Jak długo trwa budowa domu?

Budowa domu trwa średnio sześć – osiem miesięcy. Uzależnione jest to od warunków gruntowych na których budowany jest budynek.

 

Jakie kroki mam podjąć, żeby nawiązać współpracę z Grunt Deweloper?

W celu nawiązania współpracy zalecamy bezpośredni kontakt z biurem sprzedaży. Nasi doradcy pomogą w wyborze odpowiedniego projektu oraz w znalezieniu działki budowlanej.

 

Czy na wybudowany przez Was dom obowiązuje gwarancja?

Na budowę domu obowiązuje gwarancja taka jak u pozostałych deweloperów, czyli trzy lata. Natomiast na poszczególne elementy (np. pokrycie dachowe) może sięgać nawet do 50 lat.

 

Posiadam własny projekt budowy domu. Czy możecie go zrealizować?

Poza projektami znajdującymi się na naszej stronie internetowej, istnieje również możliwość budowy domu na podstawie własnego projektu naszych Klientów. Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie.

 

Czy mogę wprowadzić zmiany do zaproponowanego przez Was projektu?

Tak, po podpisaniu umowy nasz architekt wspólnie z Klientem wprowadza zmiany do projektu. Jeżeli w trakcie budowy domu pojawią się drobne zmiany tzw. zmiany nieistotne – a pojawiają się prawie zawsze 🙂 – to oczywiście jest to możliwe.

 

Czy mogę liczyć na pomoc w wybraniu lokalizacji?

Nasi specjaliści chętnie pomogą przy wyborze odpowiedniego gruntu pod budowę domu.

 

Czy wasze usługi wykonywane są na terenie całego województwa dolnośląskiego?

Tak, jednak większość realizowanych inwestycji zlokalizowanych jest w odległości do 50km od Wrocławia.

 

Czy stać mnie na budowę domu?

Na budowę domu wystarczy 10% jego wartości, pozostałą kwotę można uzyskać w kredycie hipotecznym. Przykładowo na dom za 260.000 zł wystarczy 26.000 zł wkładu własnego.

 

Jeżeli nie ma swojej działki to czy mogę dostać kredyt na działkę i dom?

Tak, banki chętnie udzielają kredytu na zakup działki i budowę domu, tak samo jak na zakup mieszkania. Przykładowo jeżeli działka kosztuje 100.000 a dom 260.000, to wystarczy mieć 10% czyli 36.000 zł. Pozostała kwota to kredyt hipoteczny.

 

Czy zapewniacie pomoc przy uzyskaniu kredytu?

Pomoc przy uzyskaniu kredytu oferuje współpracująca z nami Spółdzielnia Doradców Finansowych ANG.

 

Czy budując dom z Grunt Deweloper ryzykuję finansowo?

Nie, to jedna z najważniejszych różnic pomiędzy typową ofertą deweloperów a naszą. Nasi Klienci od początku współpracy są właścicielami budowanych przez nas domów. Wszystkie prace wykonane na budowie są własnością Klientów.

 

Czy po podpisaniu umowy będę mógł dokonać zmian w projekcie?

Tak, ale zmiany istotne muszą zostać ustalone z naszym architektem do momentu złożenia przez nas projektu w celu uzyskania pozwolenia na budowę.

 

Czy będę na bieżąco informowany o postępach w budowie mojego domu?

Wszelkie informacje dotyczące postępów w budowie można monitorować poprzez indywidualne konto klienta, do którego nasi Klienci otrzymują dostęp po podpisaniu umowy.

 

Czy będę mógł zajrzeć do swojego domu w trakcie jego budowy?

Tak, w trakcie budowy domu Klienci mają możliwość bezpośredniego sprawdzenia postępów, jakie zachodzą na placu budowy.

 

Z jakich materiałów budowane są domy?

Domy budowane są w technologii tradycyjnej, mimo iż różni eksperci przedstawiają nam nowoczesne technologie (podobno bardziej żywotne) lub technologie gotowych elementów, zapewniające szybkość budowy. Wybieramy technologie budowy domów, które będą trwałe przez długi czas.

 

Kto kontroluje budowę domu?

Do każdej budowy domu przydzielony jest Kierownik Budowy, który posiada odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje. Dodatkowo każda budowa ma swojego menadżera budowy kontrolującego jakość i procesy zachodzące na budowie.

 

Co mam zrobić gdy zamieszkałem w domu i zauważyłem że okno jest nieszczelne?

W przypadku jakiejkolwiek awarii należy skontaktować się z nami, tak abyśmy mogli awarię niezwłocznie usunąć.

 

Chciałbym mieć dom, ale mam mieszkanie i nie mogę go sprzedać…co robić?

Naszym Klientom oferujemy również pomoc w sprzedaży mieszkania, tak aby kwotę ze sprzedaży mieszkania mogli przeznaczyć na budowę swojego domu.

 

grunt-deweloper-logo-big